[صفحه اصلی ]    
بخش‌های اصلی
معرفی کارخانه::
تجهیزات و امکانات::
اخبار و اطلاعیه ها::
محصولات و خدمات::
مقالات و مطالب مرتبط::
آلبوم تصاویر::
مشتریان کلیدی::
تحقیق و توسعه::
تماس با ما::
::
جستجو در پایگاه

جستجوی پیشرفته
..
دریافت اطلاعات پایگاه
نشانی پست الکترونیک خود را برای دریافت اطلاعات و اخبار پایگاه، در کادر زیر وارد کنید.
..
پایگاه های مرتبط

AWT IMAGE

..
:: نحوه لوله کشی و دستور العمل بهره برداری ازدستگاه فیلتر شنی ::

نحوه لوله کشی فیلتر شنی :


همانطور که در شکل ملاحظه می‌شود این فیلترها از یک بستر شن دانه‌بندی شده با خلوص 98% و یک صفحه مشبک با50 تا 70 عدد پستانک درهر متر مربع جهت آبکشی و جلوگیری از خروج ذرات شن از دستگاه تشکیل شده است. اندازه ذرات شن که بصورت دانه‌بندی شده و طبقاتی بروی صفحه مشبک قرار گرفته‌اند بر حسب اندازه ذرات معلق در آب تعیین می‌شود.ترتیب قرارگیری اندازه این ذرات از بالای بستر بطرف پایین بستر به ترتیب درشت به ریزمی‌باشد.

بخاطر لزوم انجام دو عمل سرویس دهی دستگاه و شستشوی معکوس در دستگاه فیلتر شنی ,مدار لوله کشی این دستگاه طوری طراحی شده است که بصورت ساده‌ای هر دو عمل را انجام دهد. کنترل فیلتر شنی به سه روش  کنترل با شیرهای دستی ، کنترل با شیرهای چند راهه دستی و کنترل تمام اتوماتیک توسط شیرهای چند راهه اتوماتیک انجام می‌پذیرد که البته لوله کشی انجام شده توسط ایران منبع بصورت دستی بوده و به دو روش که در زیر نشان داده شده است صورت می پذیرد.
 

AWT IMAGEAWT IMAGE

               

لوله کشی خطی                                          لوله کشی مربعی

اجزاءفیلتر شنی:

1-شیر ورودی
2- شیر فاضلاب
3- شیر شستشوی معکوس
4- شیر خروجی آب تصفیه شده
5- مانومتر
6- منهول فوقانی
7- منهول تحتانی

دستور العمل بهره برداری از فیلتر شنی:
بعد از انجام لوله کشی های مربوطه نوبت به ریختن سیلیس درون دستگاه میباشد. برای این کار از سه نوع شماره سیلیس (ریز، متوسط،درشت ) استفاده میشود.ابتدا سیلیس دانه درشت را بروی صفحه نازل ریخته و از منهول تحتانی ( شماره 7) سطح آنرا کاملا صاف نموده و درب آنرا ببندید. سپس بترتیب سیلیس دانه متوسط و دانه ریز را از منهول فوقانی (شماره 6 ) ریخته و توسط قطعه چوبی سطح آنرا صاف نماییدودر انتها درب منهول فوقانی را ببندید.


شستشوی معکوس : شیرهای شماره 1 و 4 بسته و شیرهای شماره 2 و 3 باز. در این حالت سیلیس موجود در دستگاه شستشو می شود.این کار تا زمانی ادامه می یابد تا آب خروجی از شیر شماره2 (فاضلاب) کاملا صاف شود.

نحوه استفاده : شیرهای شماره 1 و 4 باز و شیرهای شماره 2 و 3 بسته . در این حالت دستگاه آب ورودی را تصفیه می نماید و آب زلال از شیر شماره 4 خارج میشود.

در نگهداری فیلترها نکته بسیار مهم آن است که در مواقع تعطیلی بیش از سه هفته، صلاح این است که آنها را کاملاً از آب تخلیه نماییم. اما اگر زمان تعطیلی کار دستگاه حدود 2 تا 3 هفته است بهتر است که فیلترها تخلیه نشوند چون برای راه‌اندازی مجدد به دقت نسبتاً زیادی نیاز است تا بستر فیلتر شکل مطلوب به خود را بگیرد. در این حالت با بستن شیر خروجی فیلتر، آب را داخل فیلتر نگه می‌داریم.

*در اولین بار پر کردن فیلتر شنی توسط آب باید دقت نمود که آب به طریقه بک واش داخل مخزن شود تاتمامی هوای محبوس لابلای سیلیسها خارج شده و همزمان شیر هواگیری بالای مخزن را باز نمایید تامخزن بطور کامل هواگیری شود.

                     

  
تسهیلات مطلب
سایر مطالب این بخش سایر مطالب این بخش
نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ
ارسال به دوستان ارسال به دوستان


CAPTCHA
::
کلیدواژه ها: نحوه لوله کشی و دستور العمل بهره برداری ازدستگاه فیلتر شنی |
دفعات مشاهده: 6959 بار   |   دفعات چاپ: 753 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر
کارخانه تولیدی صنعتی ایران منبع Iran Manba Manufacturing Company
Persian site map - English site map - Created in 0.05 seconds with 43 queries by YEKTAWEB 4419